Masz pytania / rezerwacje / dowóz - zadzwoń: +48 733 456 456 Kontakt: pub@pubatmosfera.pl
UWAGA KOCHAJĄCY CRAFT !
Atmosfera wita Was !
Witamy Was! Od lipca prezentujemy nową kartę menu.
Zapraszamy do zapoznania się z NOWĄ KARTĄ MENU!
Wakacje 2019
Wakacje 2019 - w tym roku przygotowaliśmy szereg imprez i koncertów wakacyjnych.
UWAGA KOCHAJĄCY CRAFT !
8 miedzianych na lewaków CRAFT !
Sekcja NALEWAKI & PIWA będzie Was zawsze na bieżąco
informować o konfiguracji 8 na lewaków.
Slider
Mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów odwiedził Atmosferę !

Mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów odwiedził Atmosferę !

Starszym kibicom przypominać nie trzeba, młodszym wypada, że Górnik Zabrze w historii miał jedną z najsilniejszych sekcji „królowej sportu” w naszym kraju. Zabrzanie wielokrotnie wygrywali ligę, a zawodnicy naszego klubu z powodzeniem startowali na wielkich imprezach. Mamy mistrzów olimpijskich, mistrza świata, medalistów mistrzostw Europy. W czwartek spotkała nas miła niespodzianka, bowiem klub odwiedził jeden z ostatnich „wielkich”, czyli Jerzy Kowol. Choć nigdy nie zdobył medalu na dużej imprezie, to do dziś jest posiadaczem jednego z dwóch najstarszych rekordów Polski. Niemal dokładnie 40 (!) lat temu podczas sierpniowych mistrzostw Europy w Pradze przebiegł 10000 w czasie 27.53.61. Jest jednych z dwóch Polaków, którzy przebiegli ten dystans poniżej 28 min, a jego wyniku od czterech dekad nikt nie pobił. Tym drugim był Ryszard Kopijasz, który dokonał tego w tym samym 1978 roku i też reprezentował wtedy Górnik Zabrze.

Wypowiedź mistrza:

Q- Pochodzę z opolszczyzny, byłem nawet kilka dni nad Turawą, gdzie się wychowałem. Pływam na jeziorze Srebrnym, gdzie zawsze jest czysta woda. I zawsze, kiedy jestem w Polsce, to przyjadę do Zabrza. Odwiedziłem grób zmarłego w styczniu Franka Osadnika, spotkałem się z trenerem Janem Czechem. Powspominaliśmy stare czasy. Nie ma już stadionu z bieżnią, na którym się wychowałem, ale Górnik ma dziś piękny obiekt. Odwiedziłem ze Stasiem Sętkowskim stare szatnie, w których spędziłem wiele lat. Powoli przechodzą do historii… – mówi Jerzy Kowol, który od 34 lat mieszka w Niemczech.

Integer lacinia sollicitudin massa. Cras metus. Sed aliquet risus a tortor. Integer id quam. Morbi mi. Quisque nisl felis, venenatis tristique, dignissim in, ultrices sit amet, augue. Proin sodales libero eget ante.

Dodaj komentarz

Close Menu
Zadzwoń i zamów !